ÚTERNÍ OKÉNKO PAVLA BRÝDLA: Trasy 5.závodu - Krkonoše

ÚTERNÍ OKÉNKO PAVLA BRÝDLA: Trasy 5.závodu - Krkonoše

Školní rok nám už začal a to znamená, že se již tradičně blíží další podnik Horské Výzvy... Pro mne hned v těch nejhezčích českých horách - Krkonoších. Na začátku článku musím poděkovat Pavlovi Zittovi a zástupcům KRNAPU, kteří nakonec našli společnou řeč ohledně závodních tras. Trošku jsme si mysleli, že bychom přinesli třešinku na dortu v podobě horské prémie na Sněžce aspoň pro LONGaře, ale tento rok to ještě nedopadlo. Z toho důvodu se nám bohužel trošku opozdilo zveřejnění tras, každopádně o to déle jsme pro vás posunuli také on-line přihlašování za zvýhodněnou cenu startovného, které je nyní umožněno na webových stránkách ještě skoro 2 týdny, tedy až do 15.září! Ale nyní už vše běží jak má a startovní listina se pomalu plní. Dle předběžných zpráv by se na startu měli objevit dva Mistři ČR pro tento rok.

Prvním z nich je letošní kometa horských běhů Tomáš Maceček - na foto na nejvyšším stupínku ;) 

Druhým bych mohl být snad i já (pokud budu aspoň chodit po plánovaném stokilometrovém závodu 8.9. :)

A co nás tedy všechny čeká? Tratě jsou hodně podobné minulým ročníkům. To znamená spoustu kilometrů po cestách, horských stezkách a technických úsecích. Já osobně mám speciální vztah už k místu, kde je start. Pec je nádherné městečko, se spoustou vyžití i pro doprovod, takže se nebojte vzít své drahé polovičky, či dítka..o zábavu tu bude postaráno i když se třeba rozhodnou neabsolvovat charitativní Pochod s Mixitkou ;)

Možná běžcům lehce pokazí dojem z tohoto malebného místa hned první náročné stoupání na Tetřeví boudy, ale věřím tomu, že po dosažení cíle se sem budete rádi vracet.

Moje nejoblíbenější část trasy je z Luční boudy směrem ke Sněžce... Nádherný výhled v kombinaci s během přes prkenné lávky...To je pro mně krásné horské běhání.....

A jaká je Vaše oblíbená a neoblíbená část trasy? Budu rád za všechny komentáře, které zkusíme zakomponovat do návrhu na příští rok ;)

 

Letošní trasy naleznete v sekci "Mapy" na webu série, či v odkazu:

LONG: https://www.novehory.cz/cs/tour/beh-v-terenu/rock-point-horska-vyzva-2018-krkonose-long/21546075/

HALF: https://www.novehory.cz/cs/tour/beh-v-terenu/rock-point-horska-vyzva-2018-krkonose-half/21546084/

SHORT: https://www.novehory.cz/cs/tour/beh-v-terenu/rock-point-horska-vyzva-2018-krkonose-short-/21546090/

Pochod s Mixitkou: https://www.novehory.cz/cs/tour/pesi-turistika/pochod-s-mixitkou-2018-krkonose/21546096/

#uterniokenko #pavelbrydl #dejvyzvu #trasyzverejneny #5zavod #rockpoint #pecpodsnezkou #kralovehradeckykraj