Úterní Bystroušovo okénko – Šumavský Long

Úterní Bystroušovo okénko – Šumavský Long

Ahoj závoďáci, pamatujete si na ten mnohakilometrový asfalt od startu Šumavského závodu? Tak na něj rovnou zapomeňte, protož ten se už v žádné trase neobjeví! Pojďme se podívat na nový Long, je totiž pravý čas na to rozseknout rozhodnutí o Vaší účasti :)

Letos budeme startovat rovnou do kopce k hotelu Belveder, celkově prvních cca 25 km bude samý kopec. U hotelu se spustíme po sjezdovce k přírodnímu koupališti, které bych pro jeho ledovou vodu výrazně doporučil pro regeneraci a kolem něj opět vystoupáme na Belvederský kopec po lyžařských tratích. Následuje traverz ke známému Špičáckému sedlu a po otočce na Hofmanky. Od nich seběhneme skrz parádní praměniště na východní stranu Pancíře a po žluté a červené TZ šviháme na vrchol, tento úsek už znáte. 
No a teď přijdou dvě houpačky na morál, protože hlavní hřebenovka je cesta skoro na silniční kolo, zpestříme si jí dvěma výstupy ze západní strany na Habr a Můstek. Po mírně technickém seběhu pak bude následovat odpočinkovější pasáž na Plošinu, do Oldřichovic na občerstvení a do Matějovic, po zelené TZ, která už také dříve také byla použita. Odtud stoupáme na Prenet (cca 51 km), kde si myslím můžete vychutnat východ slunce a rozednění. Od hotelu hned po zelené hezky lesem dolů přes Zelenský potok na známou Hojsovu stráž. Hojsovku ale budete křižovat jinak, než jste zvyklí! Občerstvovací stanice bude umístěna jako obvykle, ale za ní odbočíme doprava na Vyhlídku a budeme klesat k Brčálníku a po naučné stezce se kolem mokřadů dostaneme až do Špičáckého sedla (opět). Tam se trať napojuje na další, modře značenou naučnou stezku a abychom se vyhnuli té dlouhé asfaltové cyklostezce kolem silnice, musíme skrz Špičák (obec) přeběhnout na druhou stranu údolí. Odtud už se jen po louce a lesem napojíme na modrou TZ, která vede do centra Železné rudy, ale náš cíl bude opět u fotbalového hřiště.

Takže když to shrnu, čeká Vás maximálně desetina asfaltových úseků z celých 67km a oproti loňsku je nová trať úplně jiný kafe. Těším se, až si ho dáme v kavárně Dokolakafe a řeknete mi sami, jaký byl nově vybraný terén  Do té doby Vám taky přinesu fotoreport ze Šumavských cestiček.

#dejvyzvu #rockpoint #salewa #3zavod#horskavyzvaopetnasumave#bystrousambasadoruje