Představujeme 2.závod Horské výzvy, v Krušných horách

Představujeme 2.závod Horské výzvy, v Krušných horách

Tak co sportovci, makáte na sobě v přípravě na Horské výzvy i o tomto víkendu? Pak si s námi pojďte přiblížit novou atraktivní podobu Krušnohorské zastávky Horské výzvy, která na nás čeká hned po první Beskydské etapě. První červencový víkend se totiž vydáme na docela nové trasy LONG, HALF a SHORT, které připravil Tomáš Bystřický a trénink na ně bude opravdu potřeba :)

Jiné místo pro zázemí závodu v Krušných horách, než je Boží Dar nedává smysl to je jasné, ale přišlo mi škoda sbíhat na velkou část trasy pod hřeben a přijít o ten místní charakter. Letos se budeme držet více západně od startu, abychom až v závěru překonali Plešivec a Klínovec. 
To jsou kopce, které nejde vynechat, ale letos cesta do cíle povede rovnou z Jáchymova od občerstvovačky na Klínovec, se stoupáním více než 600m na vzdálenosti 5km po náročné lesní stezce plné kamení. Z vrcholu pak už bude cesta stejná jako dříve. Celá tahle závěrečná pasáž je shodná pro všechny tři trasy a občerstvovací stanice bude umístěna ve spodní části Jáchymova, mezi lázeňskými domy. Z nejkratší trasy se stává opravdová výzva, protože 850m stoupání na rozumném 18km dlouhém okruhu tam jen tak nenajdete.

Pro trasy Long a Half je společné překonání Plešivce, ale s tím rozdílem, že Half bude stoupat po západní sjezdovce a Longaři musejí před Plešivcem seběhnout ještě o něco níž, až do Pstruží a odtamtud budou stoupat po turistické. Tyhle dvě trasy spolu povedou i od startu přes Božídarské rašeliniště, Myslivny, Mrtvý rybník až před Abertamy, kde se Half stáčí na jih, směrem k Plešivci, což zahrnuje i seběh z Abertamské sjezdovky. Long pokračuje po části krásné trailové naučné stezky Blatenský příkop na Blatenský vrch. Poblíž kterého leží přírodní památka Vlčí jámy, kde i v červnu najdete sníh. Pokrčovat budeme na Tisovský vrch u Nových Hamrů a dále přes Dračí skálu a Pernink až se v Abertamech u občerstvovačky napojíme na Half. V součtu nás tedy na dlouhé trase čeká 74km a převýšení 2550m, Halfaři pak musejí počítat s 44km a 1510m stoupání.
Říkám, že Krušnohorská etapa Horské výzvy chytla druhou mízu a je na Vás, abyste ji pomohli rozproudit. Takže myslím, že je nejvyšší čas naplánovat další trénink, aby nám tam nebylo krušno! 
Za týden, při další neděli si také řekneme, proč Šumavský závod změnil termín ;)