Horská výzva spouští bezpečnou registraci!

Horská výzva spouští bezpečnou registraci!

První závod Horské výzvy by měl odstartovat letošní desátou sezónu oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu za zhruba jeden a půl měsíce na Vysočině. Přestože stávající nouzový stav a opatření proti šíření koronavirumůže úvod běžecké sezóny ohrozit, pořadatelé se rozhodli již v příštím týdnu spustit on-line registraci do prvních závodů. Závodníci se ale žádných rizik obávat nemusí - o své peníze za startovné totiž nepřijdou.

            „Nikdo nemusí mít strach, veškeré přípravy na nový ročník jsou stále v plném proudu. Samozřejmě ale počítáme také s variantou, že nám situace nedovolí závod uskutečnit. Za všech okolností budeme plně respektovat nařízení vlády a nijak nebudeme riskovat zdraví závodníků. Na druhou stranu chceme ukázat, že jsme také připraveni na novou sezónu, a proto jsme se rozhodli od příštího týdne spustit on-line registraci do letošních závodů,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva.

            Na oficiálním webu závodu proto bude již v průběhu příštího týdne spuštěna on-line registrace do prvního až pátého závodu série. Pro šestý a sedmý závod bude otevřena až v průběhu sezóny. Každý si navíc bude moci v rámci on-line přihlášky zvolit také příplatkové pamětní předměty s logem závodu v podobě triček, čelenek či také nově i silikonových kelímků, kterými pořadatelé chtějí bojovat proti nadměrnému odpadu a plýtvání. Přihlášky ale budou spuštěny bez jakéhokoli rizika. Startovné se totiž aktuálně platit nebude. “Celá řada pořadatelů podobných akcí má ve svých pravidlech různé klauzule o nevrácení startovného, pokud by nastala nenadálá situace jako je třeba zrovna tato. My se takto obohacovat na startovném závodníků určitě nechceme a nebudeme. Aktuálně nejspíš nikdo v ČR přesně neví, jak se situace se šířením viru COVID-19 bude v Česku vyvíjet, takže by z našeho pohledu ani nebylo férové začít vybírat startovné. Zatím se tedy mohou milovníci běhu bezstarostně na našem webu www.horskavyzva.cz registrovat a jakmile se situace změní a bude stoprocentně jisté, že se daný závod uskuteční, pošleme registrovaným e-mailem zprávu, že mohou přistoupit k platbě a tím celou přihlášku dokončit a postavit se na start,“ upozornil na nová pravidla Pavel Zitta s tím, že je samozřejmostí, že pořadatelé budou průběžně o situaci informovat nejen předem registrované závodníky formou e-mailu, ale také na webových stránkách, ale i dalších komunikačních kanálech a sociálních sítích seriálu. „Věříme, že aktuální napjatá situace brzy odezní a všichni se ve zdraví sejdeme na startu závodů Horské výzvy. Do té doby děkujeme běžcům za pochopení i zachování přízně,“ dodal Pavel Zitta.

            Podle původního plánu by se první závod letošního 10. ročníku Horské výzvy měl odehrát 24. a 25. dubna na Vysočině, která by již byla plnohodnotnou bodovanou zastávkou celé sedmidílné série. Ta by pak měla pokračovat o měsíc později (22. – 23.5) v Beskydech. Zda se seriál bude moci rozběhnout podle navrženého itineráře, ukáží následující týdny a vývoj šíření koronaviru.