ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ - 2.díl

ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ - 2.díl

Ahoj sporťačky, v dnešním okénku Vám sepíšu pár rad týkajících se předzávodní přípravy a samotné předstartovní horečky:) Začnu asi tím, co a jak pít a jíst. Pro mne osobně je moc důležité tělo zavodnit. A to v tom smyslu, že cca týden před závodem začnu více doplňovat tekutiny a minerály. A dopřávám si také pravidelný přísun magneska abych alespoň z části předešla možným křečím v závodě. Nedoplňujte ho však přespříliš nebo by vás to mohlo taky pěkně prohnat :)

Co se týče jídla, tak si dopřávám v podstatě vše co mám ráda a na co mám chuť. Více však upřednostňuji těstoviny a masíčko. 
Na snídani před závodem jsem zvyklá na vločky s velkou porci ovoce, ořechu a marmelády/čokolády. Na samotný závod si s sebou balím, jak sportovní gely na bleskové doplnění energie a rychlých cukrů, tak i klasické jídlo na které jsem zvyklá. I když je všeho na občerstvovačkách dostatek a výběr je opravdu veliký, vždy nosím jídlo v batůžku, protože nikdy nevím, kdy ho budu potřebovat já a nebo někdo jiný. Nosím s sebou i již zmíněné magnesko proti křečím. 
Je dobré si před závodem odzkoušet co Vám bude vyhovovat. Tělo při zátěži reaguje jinak, a to co Vám normálně vyhovuje, Vám při závodě vyhovovat třeba nemusí.  Pokud máte čas a prostor, doporučila bych Vám zjistit si, kudy trasa závodu povede a tak tréninkově si trasu nebo část trasy vyzkoušet. Zkuste se nabalit a obléknout tak, jak při závodě. Holky, fakt nemá cenu honit ty nejlepší sportovní trendy. Raději si oblékněte věci, na které jste zvyklé, a u kterých víte, že Vás nikde nedřou, nevyhrnují se apod. Špatně zvolená obuv nebo třeba i takové spodní prádlo Vám může závod pekelně znepříjemnit. 
Takže, když se postavíte na startovní čáru, budete už malinko vědět do čeho jdete a budete si jistější, že jste přípravu nepodcenily. Stresovat se před závodem vůbec nemá cenu. Dělejte vše tak, jak jste zvyklé. Jak říkám, základ je dobře se vyspat a vys*at :D 
Je jasné, že nervozní budete, a záchod navštívíte více než jedenkrát. Ale věřte, že výstřelem na startu z Vás nervozita opadne a už nadšeně budete zdolávat první kopce. :)

Tak co, uvidíme se? 

Tak ahoj zase ve čtvrtek. #Horskavyzva #36dnídostartu #moncinookenko #ženaženam #downhill #uphill #wecandoit