Cimbálovka už ladí na poslední závod Rock Point – Horské výzvy

Cimbálovka už ladí na poslední závod Rock Point – Horské výzvy

Cimbálová muzika, burčák, víno a také netradiční běh vinicemi a velkolepé vyhlášení. Přesně taková slova používají pořadatelé seriálu Rock Point – Horská výzva, když zvou na závěrečnou bonusovou zastávku, která se na Pálavě odehraje již příští sobotu 12. října.

„Sami se už nemůžeme dočkat, protože si s sebou neseme parádní zážitky z předchozích dvou let, kdy se závěrečná štace na Pálavě povedla naprosto dokonale – přálo nám počasí a díky všem účastníkům měla akce fantastickou atmosféru. To se pak člověk těší, když věří, že si to můžeme zase zopakovat. Letos děláme vše proto, aby ta poslední zastávka byla ještě povedenější,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel Rock Point – Horské výzvy.

Oblíbený seriál horských běhů a trekingu bude mít na Pálavě vrchol už potřetí. Nejprve je ale na programu právě bonusový závod, který má dvě trasy – Long (26 km) a Short (13 km). Pálava je sedmým závodem v pořadí letošního 9. ročníku. Stejně jako první bonusový závod na Vysočině se do celkového hodnocení nepočítá. Přesto mají účastníci možnost vyhrát parádní ceny od partnerů akce. A právě po jejich vyhlášení dojde k dekorování nejlepších běžců uplynulé sezóny Horských výzev.

K pálavskému závodu se může přihlásit úplně každý. Závod je připraven pouze pro jednotlivce a nejlepší běžci Rock Point – Horské výzvy, kteří budou dekorováni, mají startovné automaticky zdarma. Kancelář bude v soboru 12. října otevřena v amfiteátru pod Turoldem v Mikulově od 7 do 10 hodin. Start obou distancí bude najednou v pravé poledne. „Kdy jindy se běžci mohou proběhnout vinicemi a užít Moravu v podzimní kráse než právě při tomto bonusovém závodě? Věřím, že to je odměna pro všechny. Zásadní je, abychom se všichni bavili a běželi zejména pro radost. No a pak už bude následovat jen oblíbená afterparty, na které si budeme moci příjemně zhodnotit ten letošní ročník,“ zve na Pálavu Pavel Zitta, ředitel série Rock Point – Horská výzva.