ÚTERNÍ OKÉNKO ZBYŇKA CYPRY - SPRÁVNÁ ČELOVKA

ÚTERNÍ OKÉNKO ZBYŇKA CYPRY - SPRÁVNÁ ČELOVKA

Ahoj sportovci, Zbývá nám necelý týden do startu ROCK POINT HORSKÉ VÝZVY V BESKYDECH a my víme že start bude již tradičně deset minut před půlnocí. Můžeme si být tedy jisti, že část trati půjdeme potmě.

Na start tedy vyrážíme již s čelovkou na hlavě. Na co si dát pozor při jejím výběru?

Parametry čelovek:
-svítivost
-napájení (dobíjecí, či alkalické baterie).
-uchycení na hlavu
-vodotěsnost
-nárazuvzdornost

Na denní trénování jsou určitě vhodné dobíjecí čelovky. Na krátký trénink jsou praktické. Nemusí to ale platit pro dlouhý závod trvající několik hodin. Pokud kapacita baterie nevydrží celý závod , musíme řešit náhradní baterie, nebo celou záložní čelovku. Volíme taky alternativu typu čelovky, kdy budeme mít baterie na čele, na týlu, nebo zvlášť v batohu, do kterého nám povede kabel.
Jsou čelovky s popruhem jen kolem hlavy, nebo kombinovaně i přes vrch hlavy. Lepší typy čelovek mají gumové popruhy pokryty z vnitřní strany silikonovými proužky, které zabraňují sjíždění a nežádoucímu posunu.
Asi nemusí úplně platit, že nejdražší a nejsvítivější ČELOVKA je i nejvhodnější pro ultratrailové závody. Budeme tedy preferovat vlastnosti jako: Výdrž baterie, odolnost vůči vodě a hlavně pohodlí na hlavě. Vždyť ji celou noc z hlavy možná nesundáme, nezávisle na větru, dešti, mlze a bůh ví, čeho ještě.
Takže o víkendu na startu s čelovkami na hlavách. Těším se na Vás na startovní čáře.

Zbyněk Cypra

#dejvyzvu #dobracelovkanadzlato #beskydyuzzachvili #uvidimesenastartu #rockpoint #salewa