ÚTERNÍ OKÉNKO Zbyňka Cypry #9 - KRÁLOVSKÁ TRASA LONG

ÚTERNÍ OKÉNKO Zbyňka Cypry #9 - KRÁLOVSKÁ TRASA LONG

Ahoj sportovci, do startu závodu v Beskydech nám zbývá poslední pracovní týden a na nás čeká podívat se spolu na trasu LONG. Pojďme na to. Trasa LONG odstartuje v pátek 25.5.2018 ve 23:55.


do startu závodu v Beskydech nám zbývá poslední pracovní týden a na nás čeká podívat se spolu na trasu LONG.
Pojďme na to.
Začátek tras pro SHORT, HALF i LONG je shodný. Pro věrné závodníky toužící rok od roku prodlužovat trasu je to bezesporu výhoda, kterou asi nenabízí žádný jiný podnik v ČR. Pocit že už mi krátká trasa nestačí, má u nás na HORSKÉ VÝZVĚ jednoduché řešení a každý si najde "to svoje" v podobě trasy dle toho nejlepšího pocitu.
Trasa LONG odstartuje v pátek 25.5.2018 ve 23:55.
Krátce po vyběhnutí z amfiteátru Na Horečkách se napojíme na zelenou značku a tolik diskutované serpentýny. Náročné stoupání nás zavede na vrchol Velký Javorník, kde přeznačkujeme na červenou, následně modrou turistickou značku. Míjíme Malý Javorník, Zadní Javorník a najednou se ocitneme Pod Kyčerou a prudce seběhneme na zpevněnou vrstevnici. Rychlostí blesku jsme na sedle Pindula a s nejvyšší opatrností překonáme hlavní silnici dleg instrukcí na fotkách. Podrobněji nastiňuji situaci v těchto místech v minulých dvou okéncích a doporučuji všem přečíst! Stoupáme na Černou horu, kde vyměníme modrou za zelenou a klesáme k chatě Mír a odbočíme na žlutou značku. Krásným seběhem se dostaneme přes Pavlovy louky na Dolní Bečvu, kde se občerstvíme a zahneme prudce vlevo a prudkým stoupáním přes Kamenité vystoupáme na asfaltovou cyklostezku. Zde nasadíme brutální běžecké tempo, abychom se na Pustevnách mohli znovu občerstvit. Rychlý běžecký úsek nekončí a zavane nás až na Martiňák přes Maňáky, kde zahneme doprava a konečně si užijeme krásný lesní seběh. Z lesa nás to vyplivne na nekonečný asfalt, ze kterého nás vysvobodí až další občerstvovačka. Plni energie stoupáme odměněni nádherným výhledem, kde na nás mává i ona chata Na Martiňáku. Přes Skalíkovu louku se napojíme zpět na trasu a společný úsek propojující pomyslnou osmičku. Když se nám z toho nezamotá hlava, ocitneme se znovu na Pustevnách s tím, že na nás tentokráte čeká bůh Radegast a vrchol Radhošť. Následuje seběh zpět na Černou Horu a napojení na společný úsek trati, který jsme absolvovali brzo ráno. Seběh na Pindulu vystřídá brutální výšvih na vrstevnici a další brutálka na rozcestí Pod Kyčerou, kde si každý hrábne na dno. Přátelé, stále stoupáme. Tentokrát na Velký Javorník, abychom se mohli pustit střemhlav serpentýnami do cíle.
Líbil se vám průlet nejdelší trasou? Mrkněte na fotky a jestli vám je líto, že nejste na startovní listině, přihlásit se můžete i v den startu.

Těší se na vás pořadatelský tým a ambasador pro beskydský závod Zbyněk Cypra

Pro více fotek klikněte na FB HORSKÁ VÝZVA:

https://www.facebook.com/horskavyzva/?hc_ref=ARRZHbuYrOqh3gPoWfAmsDO7P_i-E1M0qdWclnhIEWGwxbWh53UIawcQpUqAfEwyLKY

#horskavyzvabeskydy
#zbynekcypra #rockpoint #salewa #beskydy #horskavyzva #dejvyzvu#prvnizavodseblizi #radyodambasadora