ÚTERNÍ OKÉNKO ZBYŇKA CYPRY 8: JÍDLO A PITNÝ REŽIM

ÚTERNÍ OKÉNKO ZBYŇKA CYPRY 8: JÍDLO A PITNÝ REŽIM

Ahoj sportovci, start 1. závodu HORSKÉ VÝZVY V BESKYDECH se nezadržitelně blíží a my si probereme co a jak často budeme v závodě jíst. Správný batoh jsme si již vybrali, hydrataci máme po technické stránce vyřešenou. Budeme tak trochu závislí na OBČERSTVOVACÍCH STANICÍCH (dále jen OS), které nám na trase poskytuje pořadatel. Zjistíme si tedy na stránkách závodu rozmístění a hlavně složení a pestrost jídla na nich.

Napadá mě příhoda, kdy se nám, jako čelu závodu několikrát stalo, že OS ještě v daném místě nebyla nachystaná. Byli jsme prostě rychlejší, nebo co  V místě, kde měla OS být ještě ani nikdo nebyl, natož jídlo a pití. Dokonce u jedné OS měla být docela zásadní odbočka do terénu. A my ji díky absenci OS minuli   Byl z toho solidní kufr a těžce vybudovaný háji.

Pokud se rozhodneme jet "na gely", musíme si je buď nabalit do batohu, nebo pověřit doprovod, aby mám je v rámci OS předal. Speciální strava většinou nebývá součástí OS. Určitě si nezapomeneme přibalit solné tablety proti křečím. Ne všude totiž bude na OS sůl, která nám křeče alternativně také může řešit. 
Máme vyřešeno, co si vzít do batohu, rozfázování závodu... třeba od OS k OS. Je to podobné, jako trek od hospody k hospodě, který asi všichni známe  Rozuměj od startu k 1.OS, od 1.OS k K 2.OS a tak se to opakuje až do cíle. Je fajn si v klidu, při tréninku natrénovat doplňování camelbaku a nelaborovat s jeho uzávěrem ve stresu, pod tlakem v závodě. Obsah vaku chceme pít a ne jej mít na zádech a ve všech věcech v batohu!!! Příliš mnoho iontového nápoje může být zdrojem střevních potíží. Pokud na něj nejsme zvyklí, nepřepíjíme se jím. U energetických gelů platí totéž s tím, že neexperimentuji s ne odzkoušeným typem gelu až v závodě, ale používám již odzkoušené z tréninku! Zásadně nejím, až mám hlad, ale v pravidelných intervalech nezávisle na pocitu. Pro šité tělo již jídlo přirozeně odmítá a to je již většinou na piknik pozdě. 
Snažím se co nejvíce eliminovat věci, co nás zpomalí, zastaví, případně úplně odstaví ze závodu.

Těšíte se? Já na Vás ano. 10dnů do startu.
Zbyněk Cypra
#dejvyzvu #beskydy #horskavyzva #rockpoint #salewa