Úterní okénko Pavla Brýdla - Vychytávky ve sportovní výbavě

Úterní okénko Pavla Brýdla - Vychytávky ve sportovní výbavě

Je ještě pár týdnů do závodu, tak bych se s Vámi rád podělil o pár drobností, které mi ulehčují závody.

1) Kam dát občerstvení
Před závodem hodně řeším, kam si dát povinou výbavu, občerstvení atd. Pokud toho máte hodně, tak se nabízí varianty:
- Batoh
- Ledvinka
- Vesta

Na trhu je opravdu spousta osvědčených výrobků značek jako třeba Mizuno, Leki, Salomon, Dynafit, Salewa, či Osprey….. Základem je dobře zvolit požadovaný objem a velikost, která bude sedět po celou dobu aktivity. Určitě bych vybraný model konzultoval s běžci, kteří již mají s daným produktem osobní zkušenost.

Já osobně preferuji minimalistické řešení. Pokud už musím mít sebou pití, tak volím ledvinku LEKI http://shop.leki.cz/leki-ledvinka-drinkbelt-cerno-modro-…/…/ , ale líbí se mi také batohy Osprey řady Duro, které nyní testuji https://www.rockpoint.cz/duro-1-5
Jinak se snažím vše nacpat do šortek. Nyní mám osvědčený model od firmy Mizuno (BG3000 Mid Tight), kde je větší kapsička na zip vzadu a dvě kapsy na boku. Dá se sem umístit termoizolační folie, mobil a 5 gelů. Navíc tím, jak jsou elastické, tak při běhu nic neskáče a neruší tempo.

2) Kompresní věci
O kompresních věcech toho bylo napsáno spousta. Tyto věci mají své zastánce i odpůrce. Já patřím určitě do první skupiny. Na delší závod preferuji kompresní podkolenky (CEP ultralight). Má zkušenost je, že určitě nezvýší okamžitý výkon. Ale zejména při sebězích si tak neoklepu lýtka (při použitá stehenních návleků/šortek – stehna) a pošetřím si nohy do závěrečné části. Po závodech a při delších cestách autem používám jak lýtkové, tak stehenní návleky pro regeneraci.

3) Hole
Trať Horské výzvy je jak profilově i délkou poměrně náročná. Najdeme zde dlouhá a celkem prudká stoupání. Proto bych těm, kteří jsou zvyklí na běh s holemi, určitě doporučil jejich použití. Kromě vyššího tempa v kopcích zapojíte i jiné svalové partie a pošetříte nohy. Určitě to chce vyzkoušet na několika trénincích před závodem. Právě zapojení jiných svalů, by vás mohlo nepříjemně rozhodit a vyčerpat.

Na trhu se nyní nabízí tři základní typy:
Pevné (bez možnosti nastavení délky)
Zasunovací (možnost nastavení délky v určitém rozmezí)
Skládací (rozložení na několik částí – pevná délka)

Hole se dají pořídit již od pár set korun až po top modely za několik tisíc. Hlavní rozdíl je ve váze, tuhosti a komponentech (poutka, madla, košíky….).
Já jsem si oblíbil model Leki Micro Trail Pro, spoustu daších modelů pak naleznete např. na https://www.rockpoint.cz/turisticke-hole
#uterniokenko #pavelbrydl #horskavyzva #ospreyeurope #rockpoint#dejvyzvu #krkonosezapartydnu