Úterní okénko Pavla Brýdla - Rozbor tras 5.závodu

Úterní okénko Pavla Brýdla - Rozbor tras 5.závodu

Jeden a půl týdne do startu. Pojďme se podívat na trať. Je to jedna z důležitých věcí, které přímo ovlivní samotný výkon. Jí osobně si vždy nastuduji hlavně profil, vzdálenost a umístění občerstvovacích stanic. Následně při závodě vím, zda je to jen malý kopec a mohu si dovolit držet vyšší tempo, protože si v seběhu odpočinu. Nebo naopak musím začít opatrně a očekávat dlouhé stoupání.

LONG

Hned po startu na závodníky čeká kaskádovité desetikilometrové stoupání Z Pece p.S na Chalupu na Rozcestí. Následuje skoro stejně dlouhý seběh do Špindlerova Mlýna. Tady nastává zlom a začíná druhé stoupání podobné prvnímu. Jen je ještě o cca polovinu delší. Mírné, běhavé klesání v délce 10km se po minutí Boudy Bílé Labe mění v jedno z nejtěžších stoupání tohoto závodu - na Luční Boudu, kdy se za čtyři kilometry překoná 400 výškových metrů. Následuje rovinka směrem na Sněžku. Bohužel se nedoběhne až na nejvyšší vrchol ČR, ale asi kilometr před ním se odbočí vpravo a technickým seběhem se sbíhá přes Obří Důl zpátky do Pece p.S. A zde konečně přichází finále v podobě 2,5km dlouhého kopce s převýšením 500m. Následuje už jen seběh a mírný výběh do cíle.

Já osobně bych začal hodně rozvážně a snažil se držet konstantní tempo. V sebězích bych se snažil hodně odpočívat. Principielně závodníky čekají čtyři těžká stoupání s následnými technickými seběhy.

 

HALF

Stejný začátek jako LONG – až do 19.km. Ve Špindlerově Mlýnu odbočíte na zkratku, kterou charakterizuje těžké stoupání na Luční Boudu. Zde se napojíte na trať LONG. Po následném těžkém seběhu už následuje jen závěrečná rovinka do cíle.

 

SHORT

Tuto trať charakterizuje jedno dlouhé a těžké stoupání na Luční Boudu. Po rovince s výhledem na Sněžku si běžci užijí stejně těžký seběh s cílovou rovinkou jakou účastníci distance HALF.

Příští týden si proběhneme některé úseky a dodáme aktuální info a obrázky z trati ;)

#dejvyzvu #krkonose #pecpodsnezkou #horskavyzva #pavelbrydl #rockpoint #salewa