Úterní okénko Pavla Brýdla: Co do Krkonoš na nožky?

Úterní okénko Pavla Brýdla: Co do Krkonoš na nožky?

Finální trasy na HV v Krkonoších už známe, ale co si na ně obout? To je otázka, kterou si mnozí z vás pokládají, či budou před startem 5.Výzvy pokládat... Já před každým závodem řeším, jaké vybrat boty. A podle diskuzí před závodem nejsem sám...Většinou se rozhoduji podle délky závodu, povrchu, profilu a počasí. A jak vidím já tyto faktory v Krkonoších?

1) Délka závodu je minimálně 17km (short) až po 67km (long). Takže určitě nic krátkého. Já bych si vybral raději

komfortnější botu na úkor lehké „závodky“.

 

2) Na trati se potkáme skoro se všemi možnámi povrchy. Od asfaltu přes štěrk, hlínu, trávu, kameny, dřevěné lávky... Proto bude hrát důležitou roli podrážka, které by měla držet na všech površích. K tomu bych se zaměřil i na vyztužení špičky. S nakopnutým palcem od kamene se neběhá moc dobře...

 

3) Jelikož se jedná o klasický horský běh, užijeme si výběhy, rovinky, seběhy, technické pasáže... Hlavně kvůli dlouhám seběhům bych doporučil dobré odpružení a stabilnější modely.

 

4) Počasí tu pro mne nehraje až takovou roli. I kdyby před závodem nepršelo,tak se na trati objeví pasáže s mokrými místy a bahnem. Určitě bych si nevzal boty, které smekají na mokrých kamenech.

Osobně mám největší zkušenost s obuví značky Mizuno, ale společně s kamarády, kteří mají pár horských běhů za sebou, jsme zkusili vytipovat boty i od dalších značek, které bychom na náš závod doporučili ;) Bohužel výběr bot je tak osobní a specifická volba, že každému sedí a vyhovuje něco naprosto jiného...

Možnost vyzkoušet si boty vám v místě závodu už tradičně nabízí také stánek Rock Point Trailrunning Station, takže neváhejte využít také této možnosti k ozkoušení si modelu, který vás zaujal na eshopu, či v katalogu také v reálu na noze :)

 

Naše tipy na 5.závod v Krkonoších:

1) Dynafit Alpine Pro

2) Salewa MS Lite Train

3) Mizuno Hayate 4

4) Mizuno Wave Ibuki

5) Hoka One One Torrent

6) Hoka One One Speedgoat 2

7) Inov8 Trailroc 285

 

Budu moc rád, když se s námi v komentářích podělíte o své zkušenosti a případně nám doporučíte váš favorizovaný model obuvi, na který nedáte dopustit ;)

#horskavyzva #krkonose #5zavod #pavelbrydl #uterniokenko #jdemedofinale #poslednibodydoporadi #rockpoint #salewa #dynafit #pecpodsnezkou