ÚTERNÍ OKÉNKO 7 - SPRÁVNÝ BATOH

ÚTERNÍ OKÉNKO 7 - SPRÁVNÝ BATOH

Ahoj sportovci. Dnešní okénko věnujeme výběru správného batohu, jeho funkci a využití. Před výběrem a koupí si nejprve udělejme jasno, jestli budeme řešit pitný režim z camelbaku (vak na vodu) nebo láhví (bidonů). Ne každý batoh dovoluje kombinaci, nebo záměnu těchto dvou druhů hydratace. Volba souvisí také s faktem, zda budeme na většinu závodů používat hole. To jsme se již rozhodli v jednom z minulých okének. Uchopit láhev na pití s holemi resp. poutky holí, může být příčina pádu a zranění ☹️. Hadička od vaku na pití je pro běh s holemi asi lepší řešení .

Pokud se rozhodneme pro bidony, musíme s touto variantou počítat již při koupi batohu. Bez kapes na ramenních popruzích batohu si jednoduše můžeme lahve strčit tak do . . . . . hlavní kapsy batohu na zádech a pro každé napití batoh sundat :(

To nás zpomalí na 60km klidně o hodinu!
Další důležité parametry batohu jsou váha, počet umístění všech kapes. U běžeckých vest velikost. Vesty jsou seřiditelné omezeně a musí nám prostě "padnout". Nebojte se před koupí batoh půjčit od kamaráda a v naloženém stavu jej vyzkoušet v terénu při tréninku. I v obchodě doporučuji "naložit" a proběhnout, případně poskoky simulovat běh. Je to zásadní a důležité. Přezky, které dostatečně neudrží popruhy batohu v ve vámi nastaveném stavu, vám v seběhu změní batoh z kamaráda v nepřítele.

Nejste si jisti volbou? Klidně se nebojte zeptat. Poradíme Vám. 
A nezapomeňte 18 dnů do startu.

Zbyněk Cypra