Úterní Bystroušovo okénko – Jak jsem ten závod viděl?

Úterní Bystroušovo okénko – Jak jsem ten závod viděl?

Ahoj Sportovci, taky ještě vstřebáváte Krušnohorskou etapu? Měl bych se už věnovat tomu příštímu závodu, protože i na Šumavě jsme připravili novou trasu, ale musím Vám říct, jak jsem ten uplynulý závod viděl já, protože mě neskutečně nabil :)

Od prvních chvil jsem měl respekt k tomu vzít na sebe odpovědnost za změnu, kterou už Výzva nutně potřebovala. Ke krajině Krušných hor mám ale takový vztah, že jsem musel něco udělat proti těm řečem, co běžci o této zastávce vedli. Při plánování trasy jsem tedy ani v terénu nebyl, sedl jsem k mapě a jen vymýšlel kudy propojit ta místa, kde už jsem strávil nějaký čas. Udělal jsem jednu hlavní a jednu záložní variantu trasy, a protože Boží Dar a místní správa si uvědomuje důležitost turismu pro svůj rozvoj a příležitost v takové hromadné akci, byla nám verze, kterou jste absolvovali, schválena téměř okamžitě. Myslím, že jak ve městě, tak v lese přímo na trati jste si všimli, jak se Karlovarský kraj snaží po své minulosti proměnit v atraktivnější lokalitu.

Ale zpět na start, od chvíle co jsem vlezl do zázemí závodu, naskočil mi ten pořadatelský rauš, co jsem už nějaký rok neměl. Kontrola propozic, aktuální zprávy z terénu od značkařů, naplánovat lokality na focení a přesuny na trati, porada, program a hlavně odhadnout časy závodníků na nových trasách. Během toho už se hromadí kamarádi a známí, o které možná za chvíli přijdu až je vypustím na co jsem je nalákal . Zatím jsem rozhodnutý, že nic neběžím, trénoval jsem v pátek a od teď budu dlouho na nohou. Start Longu má ale tak dobrou atmošku, že mě to svrbí a jdu o tom přemýšlet do spacáku. Po pár hodinách už ale vyhlížíme Vlastu Vágnera na Klínovci, který tam dobíhá jako první ze všech s náskokem 20 minut a v cíli je jediný pod 8 hodin! No tak si říkám, že to od ostatních schytám, ale přece to má být Výzva!

Takže jdeme odstartovat početný Half, který měří 44km a vyzívají ho i moji mecenáši z Rock Pointu i Salewy, takže si nesmím uříznout ostudu. Mezi tím dorazilo prvních pár Longařů a zatím nikdo ani křivého slovíčka proti značení a trase. To zní dobře, říkám si, ale závoďáci ji spíš prolétnou a neřeší. Co ale řeknou ti, kteří s ní ještě bojují? Po startu téhle skupiny už mám jasno a jdu se převléct do závodního, protože už se chystá nejpočetnější dav na trasu short. Varuji je před dlouhým seběhem a následným stoupákem, ale přesto se startuje dost zostra a do Jáchecu přibíhám druhý. Od občerstvovačky až na Klínovec už před sebou ale prvního nevidím, takže solidní konkurence říkám si. V cíli jsem ale nečekaně první, Michal Vokrouhlík totiž tu občerstvovačku dole v zápalu proběhnul a vydal se v protisměru dlouhých tras, ale naštěstí to byl jediný takový případ a dobíhá za mnou stejně jen pár minut. Chvíli na to i sám Boss Pavle Zitta, kterého lidé samou chválou taky po letech vyhecovali.

Jakmile začali dobíhat Halfaři a zbývající Shortaři, přišla pro mě ta nejzajímavější část dne. Začaly se na mě hrnout dojmy z tras a skoro jsem se nestačil divit. Všichni se vraceli nadšení a hrozně mě potěšilo, když mi někdo z Vás přišel poděkovat za tu novou trať. Zejména ti, co zde byli loni a uznali, že jsme udělali velký pokrok a protože ani moje kontrakty nebyly proškrtány, považuji to za úspěch. Podle všech hodnocení se tahle etapa povedla od začátku do konce včetně jídla v cíli i následného cateringu. Na Vaší spokojenosti mají také velký podíl značkaři Zdenek Suchy a jeho přítelkyně Pavla Dvořáková, kteří na trasách strávili sami celý víkend a odvedli maximální výkon! Za to jim musím poděkovat. Na závěr bych Vás chtěl ještě požádat o dodržování čistoty, protože i v dnešní době jsem našel v lese na trati prázdný gel. Nepřidělávejme jim tedy práci. Díky všem za celý víkend, už dlouho mě žádná akce tolik nenadchla.

Doufám tedy, že Vy co jste ochutnali novou trasu Krušných, už se přihlašujete na Šumavu a Vy co ne, tak se jich zeptejte! Tamní trasu jsme plánovali s Horskou službou a Ti borci teprve znají cestičky...  Příště už o těch nových tratích.