Rock Point - Horská Výzva 2019: Krkonoše (Short)

Rock Point - Horská Výzva 2019: Krkonoše (Short)

Rok se sešel s rokem a Krakonoš se už pomalu chystá na příjezd běžců z celé republiky do Pece pod Sněžkou. Tento rok jsme museli „trošku“ upravit tratě, ale i tak si myslím, že se máme na co těšit. Profilem, ale i podkladem (kombinace horských silniček, lesních cest, technických singltreků) mně připomínají hodně trailové závody v Rakousku a Itálii (Fletta Trail, Silvretta 3000,….). Jako první z nabízených tras bych chtěl trochu představit distanci Short.

Start je tradičně přímo v Peci pod Sněžkou pod vlekem Javor.
Ihned po startu nás čeká opravdu prudké stoupání okolo chaty Lokomotiva až k Husově Boudě (cca 2 km). Moje doporučení je začít „ na pohodu – klidně indiánským během“. Následuje rovinatější úsek cca 4 km, který pomalu přechází do táhlého stoupání, které graduje hezkým singltrekem k Dvorské boudě (cca devátý km) až na Chalupu Na Rozcestí. Následuje lehce zvlněná pasáž na Výrovku a delší seběh okolo Richtrovy Boudy do Liščí Rokle. Druhá část seběhu je místy hodně technická. Já osobně bych zde pošetřil sily na následující výběh kolem Liščího vodopádu (cca 1km). A jako finále je prudký seběh a la Sierre - Zinal (louka – lesní cesta – finiš po silnici).

A jak se vybavit na trať s parametry 17km/660m?
Občerstvovačka je na Výrovce (cca 11km). Já osobně bych si sebou vzal jeden gel. Jinak bych doporučil trochu pití (soft lahev do pásu nebo běžecká vesta) a gely (30minut = 1 gel).

Pokud byste měli jakékoli dotazy nebo jsme vám mohli s něčím pomoct, tak se na nám určitě ozvěte.

A jako malý bonus nabízíme všem všem našim běžcům (včetně doprovodu) možnost využít 30% slevu na ubytování a stravu v hotelech PECR WELL a PECR DEEP. Tato sleva platí pro víkend 20 – 22.9.2019.
www.pecr.cz

Report s fotkami z trasy najdete na našem facebooku viz https://www.facebook.com/horskavyzva/

#horskavyzva #rockpoint #dejvyzvu #salewa #dynafit #royalbay#Krkonoše #ospreyeurope