Pavel Brýdl – Horská výzva Beskydy, druhý závod: Trenéři

Pavel Brýdl – Horská výzva Beskydy, druhý závod: Trenéři

Trenéři….

Zajímalo by mě, kolik účastníků Horské výzvy využívá služeb trenéra. Myslím si, že je důležité mít někoho, kdo poradí při prvních běžeckých krůčcích, kdo zavede do tréninku systém a řád a v neposlední řadě, kdo dokáže běžce trochu usměrnit.

Já osobně spolupracuji už spoustu let s mým kamarádem a jedním z nejlepších trenérů u nás, Alešem Žďárským. On zavedl do mého běhání zmiňovaný systém a spoustu speciálních tréninků. Na začátku jsem sice moc nechápal rozepsaný trénink na různá tempa, která si lišila o pár sekund na kilometr. Pro mě to zprvu byla jedna rychlost „skoro naplno“. Ale naštěstí měl se mnou trpělivost a zároveň jsem mohl jít pár tréninků s Kamilem Krunkou, který měl všechna tempa v krvi od mládí. Aleš nepřipraví jen bezduchou excelovskou tabulku s rozpisem, ale umí se zamyslet na širší souvislostí jako je práce, rodina, vánoce…. Navíc byl pro většinu z nás i vzorem, co se týče chování a přístupu. Nyní už trénuji podle modelu, který mě před pár lety naučil a jen ho přizpůsobuji aktuální situaci. A když je potřeba, tak mu rád zavolám a pokecám o všem možném i nemožném.

Všem běžcům doporučuji, aby měli někoho, kdo jim s tréninkem poradí. Kromě odborných znalostí a zkušeností byste si měli sednout i lidsky.

Takže všem běžcům Horské výzvy přeji, ať si najdete taky takové Aleše, jako mám já. ?

Pokud by měl někdo zájem o radu, tak se ozvěte přes FB , na mail pavelbrydl@seznam.cz nebo se za mnou osobně stavte na našich závodech.

 

A příště si povíme něco o regeneraci.