Okénko Tomáše Bystřického: 2.závod Krušné hory - trasa Short

Okénko Tomáše Bystřického: 2.závod Krušné hory - trasa Short

Máme tady poslední popis tratí na příští zastávce Horské výzvy v Krušných horách. Následovat pak bude souhrn mých předzávodních tipů a poslední rady z Krušnohorských zatáček. Teď ale startujeme z náměstí na Božím daru úplně opačným směrem než trasy Long a Half po žluté turistické značce a před námi je 18km s převýšením 850m. Short bych víc než doporučil tomu, kdo už má za sebou nějaký ten přespoláček, vedoucí mimo cesty a parky. Kdo zvládá uběhnout desítku i přes nějak ten padlý strom a lákají ho kopce, kopce které trvají víc než pár minut :)

 

Ahoj sportovci,

Máme tady poslední popis tratí na příští zastávce Horské výzvy v Krušných horách. Následovat pak bude souhrn mých předzávodních tipů a poslední rady z Krušnohorských zatáček.

Teď ale startujeme z náměstí na Božím daru úplně opačným směrem než trasy Long a Half po žluté turistické značce a před námi je 18km s převýšením 850m. Short bych víc než doporučil tomu, kdo už má za sebou nějaký ten přespoláček, vedoucí mimo cesty a parky.  zvládá uběhnout desítku i přes nějak ten padlý strom a lákají ho kopce, kopce které trvají víc než pár minut :)

Někdo by si mohl myslet, že jde o bezduchý seběh do Jáchymova a o něco delší výstup zpět.  Ale nenechte se mýlit, tahle trasa totiž může být oříškem i pro závoďáka. První polovina je totiž seběh proložený krátkými brdky a totálním mixem všech druhů terénů. Čekají vás poměrně prudké pasáže, položené široké cesty, ale i spousty volného kamení, kořenů a také asfalt a schody v Jáchymově. Proto doporučuji být v dlouhém klesání dosti prozíravý s volbou tempa, časté změny terénu a sklonu se totiž umí velmi dobře podepsat na našich stehnech, která budeme ždímat hned po tom, co se občerstvíme v Jáchymově. Zde měníme, teď už modrou TZ za zelenou a následně opět žlutou, které nás dovedou až na vrchol Klínovce. Stoupání je dlouhé cca 6km a bude vyžadovat víc než jen zvedání kolen, čekají nás opět různé sklony, kořeny, kameny ale i krátká rovinka po zpevněné cestě, kde to můžeme rozběhnout. Opět tu musím upozornit na bikepark a projíždějící cyklisty! Posledních několik set metrů stoupání lesem po trávě je ozdobou této dřiny, takhle dlouhé kompaktní stoupání totiž není v západní polovině republiky úplně časté. Pokud máte tedy chuť vyzkoušet první závod v ostřejších kopcích, chcete potrénovat sílu a nebo jen vyzvat Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor, je tahle trasa ideální volba. I kdyby to totiž nešlo běžet, tak se tahle vzdálenost dá vždycky ujít.

Od občerstvení a čipové kontroly v Jáchymově už je náš Short stejný jako Half i Long, takže (nejen) poslední metry po červené TZ z Klínovce Vás budou doprovázet borci z noční šichty. Tak přijedete dát alespoň krátkou Výzvu?

Je to také jediná trasa, kterou jsem si s Vámi loni stihnul zaběhnout :)

#horskavyzva #dejvyzvu #salewa #rockpoint #bozidar #krusnehory #karlovarskykraj