Okénko Tomáše Bystřického: 2.závod Krušné hory - trasa HALF

Okénko Tomáše Bystřického: 2.závod Krušné hory - trasa HALF

Ahoj Sportovci, I na Krušnohorský Half máme stále dost času se připravit, takže si ho prolétneme, abyste to rozhodování měli jednodušší. Je to podle mě nejlepší způsob, jak poznat okolí Božího daru, lákadla Karlovarského kraje a určitě při něm nezůstane oko ani tričko suché :)

Ahoj Sportovci,

I na Krušnohorský Half máme stále dost času se připravit, takže si ho prolétneme, abyste to rozhodování měli jednodušší. Je to podle mě nejlepší způsob jak poznat okolí Božího daru, lákadla Karlovarského kraje a určitě při něm nezůstane oko ani tričko suché :)

Pozor, tím ale nechci říct, že je to pouze výletnická trasa! Myslím, že pro ty co budou opravdu závodit bude zásadní volba taktiky a vůbec všem doporučuji pečlivě naplánovat síly vzhledem k výškovému profilu. Máme před sebou maraton s převýšením cca 1420m, což na první pohled není zas tak moc a dle profilu by se mohlo zdát že až na první občerstvovačku v Abertamech je to zadarmo. Pravda je, že loni to tak skoro bylo, protože se běželo po lyžařské magistrále. Letos nás ale čeká 7km po stezce Blatenský příkop a tam neuděláte jeden krok stejný jako druhý! To bude tedy poměrně vysilující, ale na rozdíl od Longařů si dobře uvidíte pod nohy, takže můžete vychutnávat i typickou Krušnohorskou krajinu :)
Vzhledem k tomu, že můžeme závod rozdělit na tuto “rovnou” a kopovitou část doporučuji v tréninku jít klidně dva rychlejší závody nebo náročnější tréninky v jednom víkendu, to je vhodná simulace této trati. Po občerstvení v Abertamech začínají kopce a pokud jsme stehna vyždímali příliš vysokou rychlostí v technickém terénu, tak už možná nezbude dost síly na Plešivec a Klínovec. Na první z nich stoupáme od říčky pod vlekem stejně jako Long (loni to bylo rozdílné) a sbíháme po parádní zelené TZ pod Marijánskou a následně přes Popov do Jáchymova. Přestože je občerstvovací stanice v Jáchymově nejnižším bodem celé trasy tak cesta k ní nevede jen z kopce. Počítejte tedy s tím, že mezi Plešivcem a kruháčem v Jáchymově Vás čekají malé kopečky, které si také něco vezmou. No a po jídle začíná paráda na Klínovec, 6km stoupání s převýšením +650m po singletrailu, široké cestě i kamenitém bikovém trailu. Dávejte prosím v horní části stoupání pozor právě na cyklisty, kteří se mohou z lesa vynořit z ničeho nic. Na vrcholu Klínovce doporučuji jen polknout trochu pití, které zasyčelo ve výstupu, protože po levé ruce uvidíte cíl - Boží Dar, tak neztrácejme čas. Do cíle už jsou to jen 4 km z příjemného kopce a máme to za sebou :)
V neděli pak můžete únavu vytřást výstupem na Německou variantu Klínovce - Fichtelberku, nebo vyplavat s rodinkou v některém z bazénů v Jáchymově, Potůčkách a nebo v akvaparku v Klášterci nad Ohří. No nezní to jako plán na poslední červnový víkend? :) Tak na viděnou! Tomáš Bystřický

#horskavyzva #dejvyzvu #salewa #rockpoint #bozidar #krusnehory#karlovarskykraj

Více fotek na fb: https://www.facebook.com/horskavyzva/posts/1737041523050673

A mapa trasy: