Horská výzva odhalila termíny letošních štací

Horská výzva odhalila termíny letošních štací

Horská výzva se poběží! Navzdory skutečnosti, že její rozsah opět nebude takový, jaký si ho pořadatelé přáli, populární seriál horských běhů a trekingu se nakonec půjde ve třech nejoblíbenějších lokalitách – v Beskydech, Jeseníkách a na Pálavě.

            „Ta nejistota byla obrovská a tlak běžců začínal být enormní. Já ale nerad cokoli dopředu slibuji. Tím jsme si už v raných fázích seriálu prošli a takovou chybu už opakovat nebudu. K našim běžcům se prostě budeme chovat férově. V době, kdy ani naše vláda, která rozhoduje o celém dění v republice, neví, co bude příští týden, během kterého navíc své rozhodnutí je schopná několikrát změnit, tak vypouštět jakékoli zprávy veřejnosti a balamutit lidi možnými termíny, se moc omlouvám, ale upřímně říkám, že tohle dělat nebudeme. Jsem nesmírně rád za to, že se lidé na Horskou výzvu těší a chápu rozhořčení běžců, že od nás neměli dostatek informací. Jenže my je neměli také. Nikdo nám nebyl schopný vydat stanovisko a stále se toho může ještě mnoho změnit, nicméně teď už věřím, že situace bude natolik stabilní, že se opravdu budeme moci potkat a závod si užít tak, jak jsme byli zvyklí,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva s tím, že nyní již má jasně dané termíny pro letošní rok.

            Už v loňském roce musela být oblíbená běžecká série citelně upravena a ani letos to nebude kvůli koronavirové situaci jinak. Běžci se potkají na třech zastávkách. Dvě budou plnohodnotné a třetí bude tradičně bonusová spojená s celkovým vyhlášením. Už na začátku července se milovníci běhu setkání v Beskydech (2. - 3. 7.), o měsíc později zamíří do Jeseníků (6. – 7. 8.). Závěrečná bonusová štace je naplánovaná na začátku října tradičně na Pálavě (9. 10.), kde proběhne vyhlášení nejúspěšnějších běžců. Předchozí, jubilejní 10. ročník Horské výzvy se musel obejít bez celkového vyhodnocení. Účastníci ale sbírali body do toho letošního. Tentokrát se žádný ze závodů neškrtá – do konečného ranku vyhlášeného na Pálavě se budou započítávat dva závody loňské a dva letošní. „Celkové vyhlášení je spíš takovou třešničkou na dortu, která udělá pomyslnou tečku za snahou nás všech. A nepochybuji že si ji zasloužíme! Moc bych si přál, aby to byl poslední takový rok plný nejistot, obav, ošklivého dohadování a nepříjemného napětí. Horská výzva tu byla vždy proto, aby se lidé bavili, aby měli motivaci se hýbat, být v přírodě a díky tomu i žít zdravěji a naplno a nepochybuji, že to je i nejlepší cesta, jak úspěšně překonat i podobné pandemie. Koneckonců ta energie, která je vždy cítit na každé zastávce, je toho důkazem a já už se na ni opět moc těším,“ dodal Pavel Zitta s tím, že termíny registrace budou oznámeny a spuštěny během června na webu horskavyzva.cz, na které je možné uplatnit i loňské dárkové poukazy.

 

11. ročník Horské výzvy 2021
1. závod: Beskydy – Trojanovice (2. - 3. 7.)
2. závod: Jeseníky – Červenohorské sedlo (6. – 7. 8.)
3. bonusový závod + vyhlášení: Pálava – Mikulov (9. 10.)