Horská výzva láká zítra na Šumavu

Horská výzva láká zítra na Šumavu

Vylepšené trasy, příjemné závodní počasí a krásná zákoutí hor Šumavy. Už zítra v Železné Rudě odstartuje třetí zastávka Rock Point – Horské výzvy a pořadatelé oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu stále lákají ke startu. Vždyť výzvou může být i benefiční nesoutěžní pochod, který už tradičně přispívá na léčbu mladé Elišky Vachtlové.

„Motivace může být pro každého rozdílná. V tom je Horská výzva krásná. Pravidelně, když mluvím s vítězi, tak ve většině případů pro ně samotné není touha za prvenstvím tím hlavním motorem. Nejčastěji mluví o tom, že si závod chtějí celkově užít, že si užívají pohyb v přírodě. Přiznávám, že tohle mi dělá velkou radost, protože to znamená, že se účastníci těší na to, co jim vlastně nabídneme a to, že neustále pracujeme na zlepšení jednotlivých tratí, je baví,“podotkl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Velké změny na trasách přišly v loňském roce a letos ambasador závodu, zkušený běžec, Tomáš Bystřický na webu seriálu účastníky seznamoval s aktuálními novinkami.„Jen povídat a poslouchat o tom ale nestačí, chce to zažít,“ usmál se Tomáš Bystřický, který sportovní nadšence a milovníky českých hor zve od zítra na západ Čech. Registrace klasicky poběží i v den závodu, takže se každý může na Horskou výzvu přihlásit a absolvovat jednu ze tří závodních tras. Královská distance Long (66 km) odstartuje obligátně za pět minut páteční půlnoc. Zbývající trasy Half (45 km) a Short (18 km) vybíhají v sobotu už za světla, tedy v 9 a v 10 hodin. „Pro ty, kteří nechtějí soutěžit, ale naopak rádi pomohou dobré věci, je určený Pochod s Mixitkou. Ten vychází ve čtvrt na jedenáct a polovina startovného z něj putuje na účet Elišky Vachtlové, mladé dívenky, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku,“připomněl Pavel Zitta s tím, že pokud by kdokoli chtěl přispět na Eliščinu léčbu také mimo Pochod s Mixitkou, může zaslat finanční dar přímo na její účet: 256281088/0300 a do zprávy pro příjemce uvést: "Dar pro Elišku".