Čtyřiadvacítku nahrazuje nadstavbový závod na Pálavě

Čtyřiadvacítku nahrazuje nadstavbový závod na Pálavě

Zatímco v předchozích třech letech seriál Rock Point – Horská výzva vyvrcholil nadstavbovým závodem na 24 hodin, letos je situace jiná. Jako šestý závod, který se také do celkového hodnocení oblíbené série horských běhů a trekingu nebude počítat, je kratší zastávka na Pálavě. Čtyřiadvacítka se tak letos konat nebude. Místo ní si milovníci běhů užijí spíše klidnější závěr letošní série, který vyvrcholí vyhlášením celkových výsledků seriálu.

 

„Čtyřiadvacítka byla hodně tvrdou nadstavbou. Šlo o samostatně hodnocený závod s vysokou prestiží, ale také pro velmi omezenou skupinu účastníků. My tentokrát chtěli sezónu uzavřít spíše poklidně. Tak, aby se naopak co nejvíce běžců ze série mohlo potkat a především si večer posedět,“ vysvětlil hlavní důvod změny Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Místo čtyřiadvacetihodinovky v Koutech nad Desnou se běžci sejdou v Mikulově při 6. nadstavbovém závodě. V rámci samostatně hodnoceného závodu pořadatelé připravili dvě kratší distance – Long má 26 km a Short přesnou polovinu. Závod je naplánován na sobotu 14. října. Po jeho skončení proběhne slavnostní vyhlášení letošní série pěti zastávek a následovat bude večerní afterparty a posezení u vína a muziky. „Vím, že tvrdá tečka v podobě čtyřiadvacítky bude mnoha běžcům chybět, ale ohlasy, které máme z připraveného běhu na Pálavě, jsou už teď opravdu velké a naším cílem bylo lidi především stmelit a umožnit jim běhat pro zábavu. Věřím, že si akci v půlce října všichni užijeme. I pro nás to bude příležitost se zastavit a více si účastníky popovídat a vlastně celý rok příjemně zhodnotit,“ dodal ředitel Zitta, když současně připomněl, že závěrečný pátý závod seriálu se odehraje v Krkonoších ve dnech 22. – 23. září.