ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ- pro ženy:)

ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ- pro ženy:)

Ahoj sporťačky :) Dnes přináším informace zaměřené na volbu vhodného spodního prádla. Rozhodla jsem se tak proto, že Vás chci varovat před dost nepříjemnou bolestí. Doufám, že tyto informace Vám budou užitečné. :)

Jaká je nejvhodnější podprsenka pro Vás? Je lepší s košíčky či bez? S rovnými nebo překříženými ramínky? Jednoznačná odpověd podle mne neexistuje. Tolik, kolik je typu poprsí je i typu podprsenek :) Vhodná podprsenka by Vaše prsa měla pevně držet a zároveň by Vás neměla omezovat v pohybu. Při běhu je potřeba dostatek kyslíku a bylo by dost omezující, kdyby Vám podprda bránila v hlubokém nádechu a výdechu. Většina sportovních podprsenek se již vyrábí z různých funkčních materiálů nebo s příměsí stříbra. Tato příměs pohlcuje zápach a zabraňuje tvorbě plísní. Měla by být šitá s plochými švy a kulatým výstřihem, ramínka si vybírejte širší bez zbytečných detailů pro úpravu délek a obvodu. Rregulace délky ramínek je sice dobrá věc, ale plastové posouvátka vám můžou zpusobit doslova peklo na kůži. Pamatujte, obecně platí, že ,,Čím delší běh (aktivita), tím vyšší riziko odřenin''!! Pohlídejte si, aby v oblastí podpaží nevylézala z podprsenky shrnutá kůže, jinak se nepříjemným odřeninám nevyhnete. Holky, fakt výběr nepodceňte. :)

Na jednom dlouhém závodě jsem sama špatně zvolila a už nikdy to snad neudělám. Odřeniny, šrámy a do krve rozdrancovaná kůže pod prsy se mi hojila déle než měsíc (nehleďme na poškození vnitřního vaziva). Špatný výber podprsenky v kombinaci s potem je katastrofální :( to už jsou mi milejší puchýře na nohou.

Jak odřeninám předcházet? Kromě toho, že si vyberete a odzkoušíte vhodnou podprsenku, je dobré si před závodem prostor mezi prsy a pod prsy promazat klasickou vazelínou. Někdo si prostor pod prsy preventivne přelepuje tejpovací páskou, já to však řeším vazelínou a problém již nemívám :)

Co se týče kalhotek, tak existují všechny různé druhy, klasické sportovní kalhotky, sportovní tanga, nohavičkové kalhotky nebo i kalhotky, které jsou součástí běžecké sukýnky. U kalhotek je velice důležitý materiál, který by měl být pružný a prodyšný. Nejlepší jsou kalhotky bezešvé. Já preferuji spodní prádlo z ovčí vlny Merino. Nejen, že je antibakteriální a pohltí vlhkost mnohem více než vlákna umělá, ale nechladí Vás a vlhké vlákno hřeje.

Dle mého je naprosto zásadní si spodní prádlo na dlouhý závod předem odzkoušet. Je to jak s botama, taky si funglovky nevezmete na long :)

 

Tak ahooooj, zase ve čtvrtek v sedm :) #dášvýzvu? #Horskávýzva #za23dnístart #moncinookenko #enikybenikyceciky #ženaženam #wecandoit