ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ - Pohádka o vestě a batohu

ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ - Pohádka o vestě a batohu

Ahoj holky, tak co, už trénujete? Dnes přináším informace, které by Vám mohly pomoct při výběru vhodného batohu na závod Horské výzvy.

Na závody v horském prostředí je vhodné zvolit batoh s objemem 5-15litrů. Vícelitrové batohy už jsou zcela zbytečné. Musíte si uvědomit, co vše si do batohu chcete a potřebujete uložit (jídlo, pití, náhradní oblečení, povinnou výbavu, čelovky, náplasti na puchýře, termofolii atd.) Odpovězte si nejdříve na otázku, zda závod chcete absolvovat turisticky anebo běžecky. Pokud si závod jdete zkusit, a chcete jej pojmout víceméně turisticky, zvolte klidně batoh. A co by takový batoh měl mít? Určitě by měl mít odvětrávaný zádový systém, pohodlné ramenní popruhy, vhodný bederní pás a hrudní popruh, kapsy a prostor pro hydrovak či camelback apod. Dámské batohy jsou specifické nejen svým designem ale hlavně tím, že mívají kratší a užší zádový systém, jinak tvarovaný bederní pás a nosné popruhy jsou většinou užší. I když většina z nás má postavu Venuše  tak věřte, že batoh co sedí parťačce, nemusí sedět Vám. Každá postava je vskutku jiná. Batoh si pořádně vyzkoušejte, ať Vám perfektně sedí na zádech a nikde netahá a nedře. 
Pokud však Horskou výzvu chcete pojmout běžecky a závodně, tak určitě bych doporučila běžeckou vestu. Běžecká vesta je mezi sportovci čím dál více oblíbená. Vesta většinou obepne naše krásná těla , je velmi příjemná a praktická a u některých vest se dají dokonce upevnit i hole. U vestiček chybí bederní pás, ale za to, jsou většinou vybaveny dvojitým prsním popruhem, více kapsami, skvěle sedí a nikde Vás neodírájí..

Doufám, že už trénujete a těšíte se! Uvidíme se na startu 

Tak čau, zase ve čtvrtek v sedm. #dasvyzvu#Horskavyzva#29dnidovystrelu #moncinookenko #zenazenam #wecandoit