ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ - Dávám "Výzvu" poprvé ;)

ČTVRTEČNÍ OKÉNKO MONČI BOHUNSKÉ - Dávám "Výzvu" poprvé ;)

Ahoj sportovci, dnešní okénko bude věnované pro ty, kteří se chystají na start poprvé. O tom, jak se vybavit na závod jsme si již napsali hodně. Myslím si, že většina s Vás má již potřebnou výbavu pořízenou, trasu a profil trasy nastudovanou, a že Vaše tréninková příprava vrcholí.

O tom, jak se vybavit na závod jsme si již napsali hodně. Myslím si, že většina s Vás má již potřebnou výbavu pořízenou, trasu a profil trasy nastudovanou, a že Vaše tréninková příprava vrcholí. 
Chtěla bych Vám sepsat pár rad do samotného dnu D, tedy dnu samotného závodu.
1. Na místo konání se dostavte včas- tak, ať v klidu zaparkujete, odprezentujete se, zatejpujete kotníky atd. Bylo by zbytečné navodit si zbytečný stress z časového pressu.
2. Rozehřejte se- tělo by do závodu mělo jít připravené a v tzv. provozní teplotě. Poskakujte, popobíhejte alespoň 15-20 minut před samotným výstřelem. Jde jen o to, aby jsme svaly zahráli a rozproudili krev v tělě. Když k tomu přidáme mírné protažení velkých svalových skupin bude to zn. Ideal. 
3. Poslední kontrola- zda máte správně upevněné startovní číslo, zavázané tkaničky..
Na start dojděte tak akorát. Nemá cenu nervozně poskakovat u startovní čáry víc jak 30 min před startem.
4. Závod nepřepalte- prvních pár km začněte zvolna přizpůsobovat své tempo tomu, jak se cítíte, přesně tak ať Vám to vyhovuje. Přílišné kontrolování tempa a běžeckého stylu není nutné 
5. Posilni se- na OS je vždy velký výběr jídla a pití, a i když zrovna necítíš hlad, vždy si něco dej. Jednak jsou na OS vždy super lidi co Ti vykouzlí úsměv na rtech a za druhé energii musíš doplňovat průběžně a né, až máš hlad nebo žízeň.
6. Proběhnutí cílem si užij. Maximálně si vychutnej své emoce, nepotlačuj a neskrývej To, že někomu sem tam ukápne slza, je normální...mě někdy ukápnou i dvě

Je to nádherný pocit a za tu dřinu to stojí. Já tyto závody primárně neběhám pro umístění a nejlepší čas, ale právě pro tyto pocity, které mě nabijou energií a sebedůvěrou v ,,bojích'' v běžném životě

#dejvyzvu #RPHV #moncinookenko #horskavyzvajejenjedna#wecandoit