7. ÚTERNÍ OKÉNKO ZBYŇKA CYPRY Parťák se mi zranil, onemocněl, nemůže se účastnit, co s tím?

7. ÚTERNÍ OKÉNKO ZBYŇKA CYPRY Parťák se mi zranil, onemocněl, nemůže se účastnit, co s tím?

Ahoj sportovci. Termín prvního závodu v Beskydech se každým týdnem blíží. Zkusíme si v dnešním úterním okénku rozebrat situaci pár dní před startem, kdy nás potká prekérní situace - ztráta parťáka. Většinou se to děje v posledních týdnech a nejhůř dnech před startem závodu, na který jsme se ve společném týmu oba těšili. Myšlenka, že veškeré tréninkové úsilí přijde vniveč přijde líto, ale nezoufejte, nic nemusí být úplně ztraceno.

 


Ahoj sportovci.

Termín prvního závodu v Beskydech se každým týdnem blíží. Zkusíme si v dnešním úterním okénku rozebrat situaci pár dní před startem, kdy nás potká prekérní situace - ztráta parťáka. Většinou se to děje v posledních týdnech a nejhůř dnech před startem závodu, na který jsme se ve společném týmu oba těšili. Myšlenka, že veškeré tréninkové úsilí přijde vniveč přijde líto, ale nezoufejte, nic nemusí být úplně ztraceno.

Závody  dvojic jsou o to těžší, že kromě vzájemné podpory na trati závodu řešíme dvakrát tolik rizik přinášejících problémy a komplikace. Čtyři kotníky, čtyři kolena, čtyři kyčle, dva mozky a taky hlavně dva žaludky.... To jsou hlavní zdroje nejčastějších stopek na trase, ale bohužel už i při přípravě a tréninku na závod.

 

Najít k sobě parťáka není vůbec, ale vůbec jednoduché. To už zřejmě ví každý, kdo zkusil s parťákem závodit ve dvojici. Při ztrátě parťáka nezoufejme. I když je to nepříjemné, podobný osud může potkat i jinou dvojici podobných parametrů. Řešení se nabízí hned několik. Na všechno se vykašlat a být z toho smutný jsme si zamítli předem. Snažíme se tedy najít k sobě někoho na poslední chvíli, klidně na stránkách závodu v diskuzích. Ano souhlasím, že je to malá šance najít ideál, se kterým si závod užiji. Z praxe máme nejeden případ, kdy se parťáci seznámili na poslední chvíli a byli dokonce na stupních vítězů. Jiní si z náhodného parťáka udělali pravidelného, na další závody.


Zacházím možná daleko. Nicméně postupný level náhodný parťák / parťák / životní partner taky nemusí být nic neobvyklého. Já vám sportovci přeji, aby se váš sportovní partner úspěšně protrénoval až na start závodu.

 

V příštím okénku už lehce nakouknem na trasu. Začneme tou nejkratší SHORT. Taky si řekneme. Co s sebou a jak to nejlíp zvládnout.
 

Těší se na Vás 

Zbyněk Cypra

#dejvýzvu 
#horskávýzvabeskydy
#zbynekcypra #rockpoint #salewa #beskydy #horskavyzva #dejvyzvu#prvnizavodseblizi #radyodambasadora #uterniokenka