Úterní okénko Zbyňka Cypry - info k trase Short, HV Beskydy

Úterní okénko Zbyňka Cypry - info k trase Short, HV Beskydy

Ahoj sportovci! Protože se nám první ze série závodů HORSKÉ VÝZVY v Beskydech blíží opravdu víc než rychle, jdeme přímo na trasu SHORT. Nebudu vás záměrně rozptylovat detaily, které nejsou pro závodníka ani turistu tolik důležité.


Ahoj sportovci!

Protože se nám první ze série závodů HORSKÉ VÝZVY  v Beskydech blíží opravdu víc než rychle, jdeme přímo na trasu SHORT. Nebudu vás záměrně rozptylovat detaily, které nejsou pro závodníka ani turistu tolik důležité. Myslím, že necelé tři týdny před startem je ta správná doba udělat si trochu plán a připravit se na nástrahy na trati v podobě energetické krize, nepřízně počasí. Ano, plán může být něco, co potom nevyjde a jen mistři improvizace se nenechají rozhodit na trati vůbec ničím. I když se to nezdá, pro dokončení a případný výsledek je docela zásadní, kolik hodin budeme na trase. Už při trase SHORT je tedy rozdíl, jestli poběžím kládu start / cíl jako elitní běžec, nebo půjdu na dokončení. 

 

Ano vážení sportovní přátelé, mluvíme o cca 14 kilometrech v terénu! Jak si s nimi tedy poradit? Místo lustrování fotek na FB kamarádů, kteří všichni strašně trénují koukneme na profil trati. Z profilu jasně vidíme, jaké je převýšení v závislosti na délce trati. Vidíme, kolik máme na trati kopců, koukneme kde budou občerstvovačky a zkusíme si trať rozfázovat. Z tréninku zhruba víme, kde se v který čas budeme nacházet a podle toho volíme množství vlastního jídla. Je to pro výsledek důležitější, než koukat na fotky z trati a být nervozní z toho, jaké bude v den závodu počasí.

 

Elitní běžec si vezme na tak krátkou trať jeden gel. Počítejme ale s tím, že při zvoleném tempu na úrovni limitu si naše tělo řekne o mnohem víc energie = jídlo. Běžecká ledvinka nebo vesta, či malý batoh se nám bude určitě hodit. Zatím co eliťák už bude v cíli, turista bude sedět někde na pařezu a pojídat svačinku z baťůžku. Samozřejmě s myšlenkou, že HORSKÁ VÝZVA je super a Cypra měl s tím chlebem pravdu!

 

Pojďme tedy na trasu.

Odstartujeme z amfiteátru Na Horečkách v areálu skokanského můstku. Po odbočce vpravo a krátkém asfaltovém úseku se napojíme na zelenou značku, po které vystoupáme na vrchol Velký Javorník. Serpentýny vedoucí na tento vrchol bude proklínat nejeden z vás. Pádíme seběhem po modré značce a míjíme několik zpevněných šotolinek, až se na jedné z nich dáme doleva. V odbočce narazíme na žlutou značku, kterou budeme následovat až na rozcestí Pod Kamenárkou. Zde zahneme vlevo po červené značce, mineme pramen Jíčínky. Krásný lesní úsek vystřídá kus šotolinky a hup znovu do lesa. Přes Malý Javorník "přebarvíme" z červené na modrou, znovu kus asfaltu a hurá zase do lesa a trailem zpět na Horečky a sprint do cíle.

 

Líbil se vám průlet trasou? Klidně dejte like a vězte, že v reálu je to o mnoho lepší.

 

Těší se na Vás Zbyněk Cypra

 

#dejvyzvu 
#horskavyzva #beskydy
#zbynekcypra #rockpoint #salewa #prvnizavodseblizi 

#radyodambasadora #uterniokenka