Na Jeseníky se motivace hledá snadno

Na Jeseníky se motivace hledá snadno

A je to tu. Předposlední zastávka Rock Point – Horské výzvy je na programu už tento víkend. A v Jeseníkách, kde se v pořadí čtvrtá štace odehraje, to bude opravdu stát za to. Na běžce čeká jedna z nejpopulárnějších tratí celého seriálu, celá řada osobních výzev, možnost porovnání se s legendárním triatlonistou Petrem Vabrouškem, skvělé ceny a také příležitost pomáhat druhým.

„Motivace zamířit do Jeseníků je, věřím, opravdu veliká. Těch důvodů, proč nezůstat sedět doma je tentokrát nesčetně a spíš vlastně přemýšlím, že bych jako milovník horských běhů musel hledat těžké výmluvy, proč nedorazit. Před námi je totiž velmi atraktivní zastávka, na které si naprosto každý může najít a překonat tu svoji výzvu,“podotkl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva, když připomněl, že stále je možnost přihlásit se na kteroukoli trasu přímo na místě v den konání závodu.

Na výběr jsou tři tradiční distance Long (64 km), Half (38 km) a Short (13,9 km). Nejdelší královská trasa startuje pět minut před páteční půlnocí, ostatní už v sobotu dopoledne – střední trať jde v 9 hodin a nejkratší v 10. Ve čtvrt na jedenáct pak vychází nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, ze kterého je polovina startovného určena pro devítiletého Lukáška Bílého upoutaného na vozík. „Každou Výzvu pomáháme vždy jednomu z vybraných hendikepovaných dětí. Jeseníky už tradičně patří Lukáškovi, který se narodil v 31. týdnu těhotenství a při převozu do nemocnice přestal dýchat. Mozek nedostal potřebný kyslík a tím jeho příběh začal. Lukáškovi ale může pomoci kdokoli. Finanční dar je totiž možné poslat také na jeho účet: 2300344082/2010. Do zprávy pro příjemce vždy uvádějte: "Dar pro Lukáška",“upozornil na další možnosti jak malému chlapci přispět ředitel Zitta.

Benefiční pochod má sedm kilometrů a zvládnou ho i rodiče s dětmi. „Každý si ale může najít tu svoji výzvu. Velmi sledovanou rodinnou dvojicí bude jistě Petr Vabroušek, který poprvé poběží se svým synem Filipem. Konkurenti je budou moci otestovat na střední trase, tedy na nejoblíbenější distanci,“sdělil Pavel Zitta.

Připraveno je v součtu na dvacet kategorií. Poběží jednotlivci, dvojice i dogtrekaři vždy jako muži, ženy nebo mix.„S Filipem poběžíme spolu ve dvojici, protože sdílená radost je dvojnásobná radost,“ mrknul známý ultrasportovec a jeden z nejlepších českých triatletů Petr Vabroušek.

Závodem bude opět provázet ambasador Zbyněk Cypra, který dříve právě s Vabrouškem na „Výzvách“ zazářil. Tentokrát ale běžcům jako správná běžecká legenda pomáhá, motivuje a radí, jak si s trasou co nejlépe poradit. „Na běžce pak v neposlední řadě čekají atraktivní ceny od našich partnerů. Ceny navíc bude předávat i náměstek hejtmana Olomouckého kraje pan Pavel Šoltys, jako zástupce našeho významného partnera, kterým je právě Olomoucký kraj. Běžci si odnesou hodnotné poukázky na zboží značky Salewa a chybět nebude ani tombola, aby o možnost získat lákavou odměnu nepřišli ti, kteří netouží zdolávat nejrychlejší časy. Rock Point – Horská výzva je pro každého. Každý si může najít vlastní cíl a motivaci,“zve do Jeseníků ředitel seriálu Pavel Zitta.